R. Kipling - Když (překlad Z. Hron)

Text dotazu

Dobrý den, dozvěděl jsem se, že existuje nový překlad básně R. Kiplinga Když, jehož autorem je Zdeněk Hron. Chtěl bych se tedy zeptat, v jaké sbírce se tento překlad vyskutuje, případně, zda by se nedal najít na internetu. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Nový překlad básně Když Rudyarda Kiplinga od Zdeňka Hrona naleznete v knize:

SMÉKAL, Vladimír. Duševní hygiena na každý den: pět úvah nad básní R. Kiplinga "Když--" o kultivaci duchovního života. 1. vyd. [Česko : s.n.], 2005. 32 s. (Semínka : příloha časopisu Roverský kmen ; říjen 2005). ISBN 80-239-6387-2.

Na internetu jsme nový překlad básně Když nalezli po zadání slov Kipling + Když + Hron do vyhledavače Google (www.google.com): http://www.sprcha.com/story/2005/10/26/12550/864.