Quirin Jahn

Text dotazu

Dobrý den, hledám bližší informace o rodu malíře Quirina Jahna(4. 6. 1739-18. 7. 1802). Dozvěděl jsem se, že rodokmen malíře byl publikován knižně. Můžete mi pomoci? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

rodokmen Jana Jakuba Quirina Jahna byl opravdu publikován pod názvem: Genealogie rodiny Jahnů z Oseku a z oseckého domu v Praze 447-I. Od počátku XVII. do počátku XX. století. 1623-1919. Sestavil dle rodinných zápisků, z počátku německých Jaromír Jan Jahn. V Praze: Knihtiskárna "Politiky", 1920.
Knihu má Národní knihovna ve fondu a můžete si ji vypůjčit k prezenčnímu studiu do studovny. Její záznam naleznete v naskenovaných katalozích Katif (http://katif.nkp.cz), Generální katalog I, skříň Holf-Janai, zásuvka Jag-Jahra, číslo záznamu 469. Publikace má signaturu 54 E 4031, objednat si ji můžete přes odkaz Objednat titul.
Jenom pro zajímavost, pokud byste měl zájem o podrobné informace o životě a díle tohoto malíře, existuje rozsáhlý článek o Quirinu Jahnovi od Pavla Preisse s názvem Jan Quirin Jahn a český klasicismus. Článek byl uvěřejněn ve Sborníku Národního musea v Praze, Řada A - Historie, sv. 12, č. 3, 1958, s. 121-81. Pozůstalost Jana Q. Jahna je uložena v Archivu Národní galerie v Praze (http://www.ngprague.cz/136/detail/archiv/). Na tyto informace jsme narazili při našem pátrání, nevím, zda už o nich víte, ale pokud ne, bylo by možná škoda, kdyby jen tak zapadly.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.11.2007 12:28

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu