původu slova candrbál

Text dotazu

Prosím o vysvětlení původ slova candrbál.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podrobnější zmínku o původu slova "candrbál" jsme nalezli pouze ve Slovníku nespisovné češtiny, který uvádí původ slova jako nejasný, podle druhé části slova asi z němčiny - Ball = ples (možná z některé složeniny, např. Tanzball, Sonderball, Zigeunerball, Samstagsball).

Bližší informace by Vám mohli poskytnout kolegové z Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz ).

Použitý zdroj:

* Slovník nespisovné češtiny: argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost. Praha: Maxdorf, 2006. Str. 77. ISBN 80-7345-086-0.