Původ slova Zverimex

Text dotazu

Prosim o zjištění původu slova zverimex.

Odpověď

S dotazem na puvod slova "zverimex" jsme se obratili na Cesky svaz chovatelu, ktery nam poskytl nasledujici informace:
Z lingvistickeho hlediska: cast nazvu "zveri" pochazi od podstatneho jmena zvire + koncovka "mex" byla tehdy modni, mnoho podniku ji melo ve svem nazvu.

Z hlediska vzniku: v 60. letech 20. stol. se Cesky svaz chovatelu rozhodl zalozit svuj vlastni obchodni podnik a podle zakona byl k jeho registraci nucen predlozit 10 nazvu. K temto nazvum se mel vyjadrit Ustav pro jazyk cesky a ten vybral pro nazev slovo "zverimex".

Cesky svaz chovatelu ma u Uradu prumysloveho vlastnictvi pro Zverimex registrovanou i ochrannou znamku, informace k ni si muzete najit v Databazi narodnich ochrannych znamek ( http://isdvapl.upv.cz/pls/portal30/oz.ozfrm ), ktera je pristupna zdarma.