Původ slova rumiště, jak se dostalo do češtiny

Text dotazu

Jak se dostalo slovo rumiště do češtiny, jeho původ

Odpověď

Dobrý den,

slovo rumiště, rumoviště má dva významy  -  místo, kam se vyváží a skladuje rum (odpad) neboli smetiště
                                                               zbořenina, zřícenina, rozvaliny, trosky

Podle etymologického slovníku českého jazyka je možné, že toto slovo se do češtiny dostalo z německého hovorového výrazu der Rummel (Rumpel), což znamená ´haraburdí´.

Použité zdroje

REJZEK, Jiří. Český etymologický slovník. Vyd. 1. Voznice: Leda, 2001. 752 s. ISBN 80-85927-85-3.
SIEBENSCHEIN, Hugo et al. Německo-český slovník = Deutsch-tschechisches Wörterbuch. [II], M-Z. 4., upr. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1988. 757 s.
TRÁVNÍČEK, František. Slovník jazyka českého. 4. přeprac. a dopl. vyd. Praha: Slovanské nakladatelství, 1952. xv, 1801 s.
http://prirucka.ujc.cas.cz/