původ rodu Blackwoodů

Text dotazu

Dobrý den,rada bych se zeptala zda se daji někde zjistit informace o jménu a rodu Blacwoodu. Vím, že to byl rod původně ze skotska nebo z anglie, ale nikde se nedá nic najít. Ani počatek vzniku rodu ani historie. Velmi děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Blacwood se nám nepodařilo dohledat. Pokud jste měla na mysli Blackwood, jedná se o poměrně rozšířené příjmení ve Skotsku, Irsku a Anglii.

Původ tohoto slova vysvětluje anglická internetová encyklopedie Wikipedia:  http://en.wikipedia.org/wiki/Blackwood_(surname)

Popřípadě internetová stránka: http://www.houseofnames.com/blackwood-family-crest

Nositelem tohoto příjmení byl mimo jiné vydavatel Wiliam Blackwood (http://books.google.cz/books?id=FOqf_DTGoQoC&printsec=frontcover&dq=blackwood&hl=cs&sa=X&ei=eYmMUp2iEsuihgfRzYCIAw&ved=0CEEQ6AEwAg#v=onepage&q=blackwood&f=false ) a celá řada dalších slavných lidí (od umělců, sportovců až po politiky).

 

K rodinám tohoto jména se šlechtickým přídomkem "sir" patřila rodina baronetů (http://cs.wikipedia.org/wiki/Baronet) z Killyleagh.

Viz:

* http://books.google.cz/books?id=h_U8AQAAIAAJ&pg=PA338&lpg=PA338&dq=Blackwood+Baronets,+of+Killyleagh&source=bl&ots=NECPnpx8an&sig=lj6OLAny7j2Cb8gScUyVPtcZ_SM&hl=cs&sa=X&ei=Oo6MUtTVLZCzhAeowIGIAQ&ved=0CDoQ6AEwAjgK#v=onepage&q=Blackwood%20Baronets%2C%20of%20Killyleagh&f=false

* http://en.wikipedia.org/wiki/Sir_Robert_Blackwood,_1st_Baronet

* http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~smschlack/black.html

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.12.2013 15:57

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu