Původ příjmení TRASPE

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o informaci jakého původu může být příjmení Traspe. V rodině se tradovalo, že předek s tímto příjmením se v Čechách objevil s napoleonským popř. valdštejnským vojskem. Pátráním v archivu a matrice jsem zjistila, že usazení Traspeové v Čechách se vyskytovali v podkrkonoší tzn. v obci Horní Branná a později v městě Jičíně a Turnově od roku 1725, předtím tímto rokem jsem nacházela všlelijaká možná foneticky zkomolená příjmení jako Draspe, Raspe apod. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

 

bohužel se nám z dostupných zdrojů nepodařilo zjistit, jakého původu toto příjmení je. Na internetu je ale možné založit diskuzi s tímto dotazem a je možné, že Vám někdo, kdo je nositelem tohoto příjmení odpoví. Dotaz můžete položit například na tomto fóru: http://www.prijmeni.cz/Traspe/klub.  Případně v anglickém jazyce zde: http://www.ancestry.com/name-origin?surname=traspe  (dole Message Board).

 

Pro zajímavost se můžete podívat i na tento odkaz http://search.ancestry.com/cgi-bin/sse.dll?gl=40&rank=1&new=1&so=3&MSAV=0&msT=1&gss=genfact&gsln=Traspe&uidh=000

kde sice nezjistíte nic o původu příjmení, ale uvidíte zde pohyby různých Traspeů po světě od asi 18. století. Jsou zde záznamy z celních kontrol, hraničních kontrol, seznamy pasažérů.

 

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

Praha

Knihovna

Datum zadání dotazu

03.06.2015 21:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu