původ příjmení Remunda

Text dotazu

Dobrý den,
chci se zeptat na původ a význam příjmení Remunda. Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den !

Dle publikace :

Svoboda, Jan. Staročeská osobní jména a naše příjmení. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Československé akademie věd, 1964. 317 s.

jde o jméno cizího původu, jehož hypokoristický základ se rovná první slabice se začáteční souhláskou nebo skupinou souhlásek druhé slabiky a pochází ze jména Remeš.

Použité zdroje

Svoboda, Jan. Staročeská osobní jména a naše příjmení. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Československé akademie věd, 1964. 317 s.