původ příjmení Nadažy

Text dotazu

Dobrý den,

zajímalo by mě, jaký má původ příjmení Nadažy.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se, ale příjmení Nadažy se nám nepodařilo vyhledat v žádných nám dostupných zdrojích. Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit také na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/, kde by Vám možná odborníci na český jazyk dokázali poradit lépe.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo v roce 2012 v ČR 16 mužů s příjmením Nadažy (s věkovým průměrem 43) a 12 žen s příjmením Nadažyová (s věkovým průměrem 51 let). Tito žijí v Moravskoslezském kraji. Další statistické údaje je možné vyhledat na zmíněném serveru www.nasejmena.cz.