původ příjmení Kamic/Kamicová

Text dotazu

Dobrý den, dlouhodobě pátrám po původu příjmení níže uvedeného, dosud bezvýsledně.
Můj dotaz = jaký je původ příjmení KAMIC/KAMICOVÁ ?
Za případnou odpověď velmi děkuji

Odpověď

Dobrý den,

je nám líto, ale hledané příjmení Kamic/Kamicová se nám v dostupných zdrojích nepodařilo nalézt.

Zkuste se ještě s dotazem obrátit na Jazykovou poradnu ČSAV, http://www.ujc.cas.cz

V České republice žije celkem 12 lidí s příjmením Kamic a jde o 70 998 nejčastější příjmení.

https://www.prijmeni.cz/Kamic

prověřené zdroje :

Moldanová, D. Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác, 2010. ISBN 80-86781-03-8

Knappová, Miloslava. Příjmení v současné češtině. Liberec : AZ Kort, 1992, 185 s.  ISBN 80-900008-9-4

Knappová, Miloslava. Naše a cizí příjmení v současné češtině. Liberec : AZ Kort, 2002. 256 s.  ISBN 80-238-8173-6

Svoboda, Jan. Staročeská osobní jména a naše příjmení. Praha : ČSAV, 1962. 317 s.

Mates, V. Jména tajemství zbavená. Praha : Epocha ,2004. 298 s.  ISBN 80-86328-58-9

Příruční slovník jazyka českého. Praha : Státní nakladatelství 1937-38. Díl II, 1027 s.