Původ příjmení Gruna

Text dotazu

Dobrý den. Zajímal by mě původ příjmení Gruna, které nepatří mezi rozšířené. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

informace o původu Vašeho příjmení bohužel v příručkách o etymologii českých příjmení chybí. Je pravděpodobné, že je jeho původ společný s původem příjmení Gruner a Grüner, která vznikla z místního jména Grün.

Dle statistik Ministerstva vnitra (stav ke dni 1. 4. 2012) na stránkách portálu Kde Jsme žije na území ČR 227 osob s příjmením Gruna / Grunová.

Zdroje:
https://www.kdejsme.cz/
Moldanová, D.: Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác, 2010.