původ příjmení Gongol

Text dotazu

Odkud pochazí přijmeni Gongol.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Gongol/ Gongolová, dle příručky "Naše příjmení" od Moldanové, D.
pochází stejně jako příjmení Gongala z nářečí ze slova gongol, gongola = halama.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru: www.kdejsme.cz, žilo v České republice ke dni 31. 1. 2010 pouze 122 osob s příjmením Gongol/ Gongolová. Z toho 57 mužů a 65 žen. Nejčastěji pak ve Frýdku-Místku, Havířově či Frýdlantu nad Ostravicí.

Zdroje:

*MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.) *Kde jsme: http://www.kdejsme.cz