Původ příjmení Floch

Text dotazu

d.den,chtela bych se dozvedet odkud pochazi
prijmeni floch.dekuji

Odpověď

Dobrý den,
prohlédli jsme několik publikací, jež se týkají původu jmen a příjmení a Vámi dotazované příjmení Floch se nachazí pouze v knize Josefa Beneše Německá příjmení u Čechů. Podle této knihy příjmení Floch pochází ze středohornoněmeckého vlach, flach - floch, což znamená plochý, rovný či hladký.
K 9. 5. 2007 Ministerstvo vnitra ČR evidovalo 28 nositelů a 27 nositelek tohoto příjmení.

Použité zdroje:

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-240030.aspx

*BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. Ústí nad Labem : Univerzita J.E.
Purkyně, 1998. ISBN 80-7044-212-3

*KOTÍK, Antonín. Naše příjmení : studie ku poznání příjmení československých, jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Praha: Jan Kotík, 1897.

*MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení. 2. vyd. Praha: Epocha, 2002. ISBN 80-86328-10-4.

*MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená, aneb, Příjmení pod mikroskopem.
1. vyd. Praha: Epocha, 2004. ISBN 80-86328-58-9. ISBN 80-86781-03-8.

*MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004.