původ příjmení Dongres a Konopka

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych zjistit původ a význam
příjmení "Dongres" a "Konopka".
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Konopka je odvozeno od příjmení Konopa,které pochází ze slova obecného významu : konopa = konopí.
Konopka je také název ptáka.

zdroj : D.Moldanová : Naše příjmení, Praha : Agentura Pankrác, 2004

Příjmení Dongres jsme v našich zdrojích nenalezli, doporučujeme Vám obrátit se na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR, http://www.ujc.cas.cz.