původ příjmení Chadim

Text dotazu

Dobrý den, prosím o ozřejmění původu příjmení
Chadim (Chadym, Chadima, Chaim).

Odpověď

Dobrý den,

dle knihy "Naše příjmení" byla příjmení Chadim, Chadím, Chadym či Chadima, Chadina odvozena z východočeského slova chadim = otrapa, u Příbrami chadim = hlupák.

Ke dni 9.5.2007 žilo v České republice 345 mužů a 868 žen s příjmením Chadim/Chadimová (528 mužů s příjmením Chadima).

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* Statistiky Ministerstva vnitra ČR:

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx