původ příjmení Baborák

Text dotazu

Jaký je původ příjmení Baborák?

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Baborák bylo odvozeno od příjmení Babor, které vzniklo z Bavor; osobní jméno doloženo od 12. století; z kmenového jména, také podle jména světce Bavo z Gentu.

Na stránkách Ministerstva vnitra ČR

(http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx ) je možné zjistit četnost výskytu příjmení na našem území v mužské i ženské podobě. V době zpracovávání dotazu byla tato služba nedostupná, proto jsme údaje nemohli uvést sami.

Použité zdroje:

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Mladá fronta, 1983. Str. 40.