původ příjmení

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na původ přímení MINKSOVÁ.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Minks bylo pravděpodobně odvozeno z osobního jména Dominik(us).

Jedná se o jméno latinského původu (z latinského dominus) = "pánův".

Dle statistik Ministerstva vnitra ČR žilo ke dni 15.7.2009 v České republice 161 mužů a 188 žen s příjmením Minks/Minksová.

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat? 4., přeprac. a dopl.vyd. Praha : Academia, 2006. ISBN 80-200-1349-0.

* Statistiky Ministerstva vnitra ČR:

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx