Původ místního jména : Bertiny lázně

Text dotazu

Zajímalo by mě, kdo byla Berta, podle níž jsou pojmenovány Bertiny lázně v Třeboni.Je to ta žena, která je vyobrazena na podobizně, kterou lázně použivají jako svůj symbol?

Odpověď

Dobrý den, zakladatelem lázní Berta byl učitel, kronikář a vážený měšťan Václav Hucek, který na svém pozemku u Zlaté stoky otevřel v květnu 1883 nové lázně. Hlavním důvodem byla nemoc jeho dcery, která se jmenovala Berta.
Zda podobizna na symbolu je skutecne ona dcera se nam bohuzel nepodarilo zjistit. Lze to jen predpokladat.
informace jsme zíkali z místních třeboňských zdrojů.