Původ mého příjmení

Text dotazu

Původ příjmení Kupczykova

Odpověď

Dobrý den,

 

většina příjmení na našem území má český nebo německý původ. Občas se vyskytují i příjmení cizího původu (např. francouzská, italská, ruská, ukrajinská, chorvatská, polská aj.) - jedná se především o potomky panských služebníků, kolonistů, obchodníků, nebo o lidi z pohraničních oblastí apod. Spřežka „cz“ v tomto příjmení značí polský původ. V polském pravopisu jsou zachovány některé jevy, které čeština opustila, zejména právě spřežky, které čeština v novověku nahradila písmeny s diakritikou. Příjmení, které uvádíte, se vyskytuje v různých variantách a obměnách v českém a polském prostředí. Vzniklo odvozením ze slova kupec (původně velkoobchodník), koupit či koupě.

 

Podle webu kdejsme.cz je příjmení Kupczyk na našem území vzácné, vyskytuje se především v Moravskoslezském kraji (obec Orlová). 

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.01.2018 08:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu