původ jména ulice Koberkova

Text dotazu

Prosím vás o zjištění, po kom nese název Koberkova ulice v Praze 9.

Odpověď

Dobrý den,

původ názvu Koberkova ulice se nám bohužel z fondů dostupných v NK ČR nepodařilo zjistit. V jediné publikaci o Praze, kde je jméno této ulice zmíněno, je uvedeno následující- "osobu, podle které ulice nese název, se nepodařilo identifikovat" (viz. kniha Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. Zpracoval kolektiv autorů pod vedením Marka Lašťovky ; úvodní stať napsal Václav Ledvinka. 1. vyd.. Praha : Libri, 1997-1998. -- 2 sv. ISBN 80-85983-24-9 (díl 1 : váz.) ).
S dotazem se můžete obrátit na některý z odborů úřadu městské části Praha 9, odkaz naleznete na adrese http://www.praha9.cz/?c_id=33 .
Kromě výše zmíněné publikace jsme procházeli následující dokumenty:

ŽÁČEK, František; STEHLÍK, František. Stehlíkův historický a orientační průvodce ulicemi hlavního města Prahy. Praha: Nakladateltví Františka Stehlíka. [mezi 1926 a 1946].

Kniha o Praze 9 : [Vysočany]. Editor Dagmar Broncová ; [fotografie Miroslav Kuranda ... et al. ; kresby Sonja Sovová]. Praha : MILPO, 1997. ISBN 80-86098-01-X (váz.)

RYBÁR, Ctibor. Ulice a domy města Prahy. Praha : Victoria Publishing, 1995. 285 s. ISBN 80-85865-29-7 (váz.)

RYBÁR, Ctibor. Co je co v Praze. Praha : Pressfoto, 1989. 470 s. ISBN 80-7046-013-X (váz.)