Původ jména Sandokan

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla jakého původu je jméno Sandokan a jaký je jeho
význam.

Odpověď

Dobrý den, zdá se, že jméno Sandokan pochází z pera italského spisovatele Emilia Salgariho. Na internetu ovšem naleznete stránky, které poukazují na to, že postava Sandokana nemusela být zcela smyšlena. V 19.století údajně žil na ostrově Borneo muž, který se jmenoval Sandukung ( Sandokong ), přítel Syarifa Osmana, který se účastnil bitvy u Marudu ( 1845 ) proti Anglii.

(Více na stránkách: http://www.mompracem.de/ ).

Jistá varianta jména Sandokan tak může pocházet z této jihoasijské oblasti. Možný význam slova se mám ovšem nepodařilo dohledat.