Původ jména Leidl

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal na původ a význam příjmení Leidl. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Leidl je německého původu, jedná se o příjmení označující povahové rysy, konkrétně v tomto případě má příjmení Leidl význam odporný

(odvozenina ze střhněm. slova leit, leides). Zdroj: BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. Vyd. 1. Ústí nad Labem: Univerzita J.E. Purkyně, 1998. 2 sv. Acta Universitatis Purkynianae. Slavogermanica; 34-IX. ISBN 80-7044-212-3.

V České republice najdete 11 Leidlů, příjmení je na 74509. Místě v četnosti a věkový průměr je 38 let. Zdroj: https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=176223&typ=prijmeni