Původ domu ČSOB na Novém Městě Pražském na adrese na Moráni 3.

Text dotazu

Dobrý den,
nepodařilo se mi dohledat ani architekta ani období vzniku a vlastně ani žádnou jinou zmínku o původu nárožního domu na Palackém náměstí, ve kterém sídlí pobočka ČSOB. Adresa tohoto domu, který má na střeše typické hodiny je Na Moráni 3.
Děkuji

MP

Odpověď

Dobrý den,
Dům byl postaven na parcele domu poškozeného leteckým náletem r. 1946.  Projektován roku 1981  Alešem  Moravcem a Frant. Novotným (Projektový ústav  hl. m. Prahy) jako provozně technická budova budova metra trasy I.B. Výtvarné řešení bylo součástí celkového pojetí stavby trasy metra. Stavba byla dokončena r. 1989.
Zdroj informace: Umělecké památky Prahy. Vyd. 1. Praha: Academia, 1998, ISBN 80-200-0627-3, s. 309

Použité zdroje

Umělecké památky Prahy. Vyd. 1. Praha: Academia, 1998, ISBN 80-200-0627-3, s. 309