Původ a význam jména

Text dotazu

Původ a význam jména Stejkoza a Kolský

Odpověď

Dobrý den,

první doložené užití příjmení Kolský spadá do roku 1548, jistý Pavel Kolský z Kolovče. Původ je vázán na místní jméno Kolo. Moldanová (2015) uvádí též možnost vzniku dle domovního znamení.

K původu a významu příjmení Stejkoza se nám nepodařilo najít žádné informace.

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vydání čtvrté (třetí v Agentuře Pankrác). Praha: Agentura Pankrác, s.r.o, 2015, 229 stran ; 24 cm. ISBN 978-80-86781-26-6.