puncovní značky

Text dotazu

Staré,naše a cizí puncovní značky zlata a stříbra

Odpověď

Dobrý den,

uvádíme několik publikací k tématu, které vyšly v češtině. Údaje o některých dalších knihách, hlavně v cizích jazycích najdete v bázi NKC, popř. SKC (http://sigma.nkp.cz/F/).  Při hledání zadejte do pole Kombinace slov z různých údajů, popř. do pole Předmět, klíčopvá slova:

- puncovní značky

punc? (? značí volné znaky na konci slova)

(apod.)

 Seznam puncovních značek, platných na území České republiky. -- Praha : Numismatika, Poklady českého národa, 2000. -- 27 s. ; 21 cm

Tabulky k přepočítávání ryzostí slitin zlata ; Puncovní značky ; Seznam zlatých a stříbrných mincí / Karel Täubl. -- Praha : Obchod klenoty, hodinami a starožitnostmi, 1951. -- 53, [2] s. ; 8°

Značky zlata, platiny a paládia / Jan Diviš ; ilustr. Jaromír Knotek ; vazba a graf. úprava Aleš Krejča. -- 1. vyd.. -- Praha : Aventinum, 1994. -- 247 s. : obr. ; 20 cm

Vývoj českého puncovnictví / podle Karla Täubla zprac. Eliška Reicheltová ... [aj.] ; úvod Jiří Kutil. -- 2. vyd.. -- Praha : Státní zkušebna pro drahé kovy, 1990. -- 302 s. : obr., fotogr., tab. ; 29 cm

Goldstempel aus aller Welt / Text von Jan Diviš. -- 2. Aufl.. -- [Hanau] : Dausien, 1989, c1978. -- 256 s. : il. ; 20 cm

Silberstempel aus aller Welt / Jan Diviš ; Aus dem Tschechischen übersetzt von Jan Klement. -- 5. Auflage. -- Augsburg : Battenberg, 1992. -- 247 s. :

značky ; 18 cm