Půjčování mikrofilmů NK ČR

Text dotazu

Dobrý den,
mám zájem o vypůjčení Večerního Českého slova, ročníky 1940-44. V katalogu NK jsem našla, že je periodikum zmikrofilmováno. Jakým způsobem si tento formát mohu vypůjčit? Funguje to stejně jako s ostatními periodiky - přes objednávku do studovny? Pokud ano, kolik si jich mohu objednat naráz? Jde mi o to, abych několikrát denně nemusela posílat novou objednávku, rozhodnu-li se v knihovně strávit procházením mikrofilmů celý den.

Moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

dokumenty dostupné na mikrofilmu si můžete objednat podobně jako většinu ostatních dokumentů dostupných v Národní knihovně ČR přes Online katalog Národní knihovny ČR: https://aleph.nkp.cz/cze/nkc

U záznamu kliknete na exempláře a požadované svazky objednáte. Podobně jako u ostatních dokumentů platí pravidlo, že můžete mít v jedné studovně současně vypůjčeno nejvýše deset knihovních jednotek. Mikrofilmy se zpřístupňují ve Studovně periodik (https://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/studovna) či Studovně společenských a přírodních věd (https://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/stud-spol-prir-ved) (studovnu si můžete zvolit v druhé fázi objednávky). K prohlížení mikrofilmů slouží zde umístěné čtečky. V obou studovnách je dostupné i speciální zařízení, které umožňuje tisk z daného média (jedna strana A4 = 2,- Kč, jedna strana A3 = 4,- Kč).

 

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.05.2012 08:03

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu