půjčování DVD

Text dotazu

Vážená paní, pane,
jak jsem se dočetla na Vašich stránkách, poskytujete i DVD ke shlédnutí prezenčně. Potřebuji vědět, zda máte k dispozici i filmy: Jeden den Andreje Arsenjeviče od Chris Marker, 1999, 56 minut s českými titulkami a Nový Babylon režie Grigorij Kozincev a Leonid Trauberg, 90 minut.

Odpověď

Dobrý den,

knihovny jako takové filmy na DVD příliš často nenabízejí. Jedná se o druh dokumentů, který není v knihovnách běžně archivován (nevztahuje se na něj povinný výtisk) a nabízen. V Národní knihovně ČR je k dispozici poměrně malé množství dokumentů tohoto typu (viz Online katalog Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc, druh dokumentů: videozáznam). O něco více DVD s filmy můžete nalézt v Městské knihovně v Praze: http://www.mlp.cz/cz/ . Vámi uvedené tituly ovšem nenabízí ani jedna z uvedených institucí.

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit ještě na Národní filmový archiv, který se na archivaci a zpřístupňování filmů pro badatelské účely specializuje: http://nfa.cz/

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2014 14:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu