Půjčování audioknih-co vše k tomu potřebuji?

Text dotazu

Dobrá den!
Píšu Vám, protože mám prababičku, která má ZTP-skoro vůbec nevidí. Tudíž čtení knih, časopisů či sledování TV pro ni absolutně nepřipadá v úvahu. A tak mě napadla alternativa v podobě audio knih. Co vše k tomu potřebuji? A funguje půjčování také poštou či pouze osobně v Hradci v knihovně? Jednalo by se převážně o beletrii a především známá díla - Čapek, Škvorecký, ....... Předem děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne
Kateřina Nováková

Odpověď

Dobrý den,

 

ideální bude, když se obrátíte na pracovnice Zvukové knihovny pro nevidomé a slabozraké, která je součástí naší knihovny. Je to půjčovna zvukových knih, beletrie i naučné literatury, celkově má již cca 7.750 titulů. Slouží výhradně nevidomým a slabozrakým občanům Hradce Králové a Královéhradeckého kraje, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP/P anebo potvrzením očního lékaře o těžké zrakové vadě.

Více informací naleznete na internetu http://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/zvukova-knihovna

Pokud prababičku přihlásíte, tak jí budou kolegyně posílat knihy poštou (zdarma).

 

Kontakt:

Telefon: 495 075 026 E-mail: zvukk@knihovnahk.cz

Provozní doba: Po a St 8-12, 12-18

Obor

Informace o knihovně

Okres

Hradec Králové

Knihovna

Knihovna města Hradce Králové

Datum zadání dotazu

13.11.2015 14:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu