Půjčení e-knihy

Text dotazu

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak funguje to vypujčení e- knihy na které jsem narazil u několik knih v katalogu. Předpokládám, že se mě knížka stahne do počítače a po přenesení do Kindle bude fungovat. Ale po tom měsíci se sama znepřístupní nebo jí mám nějak vymazat? :-)

Děkuji a přeji krásný den

Odpověď

Dobrý den,

Knihovna města Hradce Králové svým čtenářům prozatím nabízí dva typy e-výpůjček.

1. E-knihy, které půjčujeme prostřednictvím společnosti E-reading. Ty si bohužel na čtečku Amazon Kindle půjčit nemůžete. Podrobné informace naleznete zde: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/sluzby/pujcovani-e-knih

2. E-knihy z digitálního fondu Městské knihovny v Praze. Tyto e-knihy si můžete stáhnout na jakékoliv zařízení, více informací naleznete zde https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/sluzby/e-knihy-digitalni-fond-mkp

Z výše uvedených odkazů se dozvíte podrobnosti, včetně návodu, jak si knihy stáhnout.

Pokud máte další otázky, napište na adresu borkova@knihovnahk.cz