Publikování ilustrací

Text dotazu

Dobrý den, požádal bych Vás o informaci na koho v NK se mohu obrátit s žádostí o pořízení fotografií za účelem publikování ilustrací v Česko-moravské kronice od K. V. Zapa. (Kniha I vydaná v roce 1862 a kniha II vydaná v roce 1868.) U obou výtisků je uvedeno, že se jedná o archivní exemplář a nevím pod jaké oddělení kniha spadá. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
sedm svazků Zapovy "Česko-moravské kroniky" bylo již v Národní knihovně ČR digitalizováno.  Plný text kroniky by měl být volně dostupný přes systém Kramerius: http://kramerius.nkp.cz (monografie, Zap Karel Vladislav).
Pokud by Vám nestačila kvalita zde nabízených digitálních kopií, můžete zažádat přes naše oddělení , adresu: reference@nkp.cz, o zhotovení digitálních fotografií.  Fotografie jsou v rozlišení 4900x 3800, ve formátu jpg či tif. Výstupním médiem je Cd-rom.  Cena jedné fotografie = 104,- Kč. Do celkové ceny zakázky je dále zahrnut manipulační poplatek za použití knižních jednotek z historických a konzervačních fondů při reprografických službách - viz Ceník placených služeb a poplatků Národní knihovny České republiky: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm .

Ať se rozhodnete pro první či druhou variantu,  vždy je nutné v případě dalšího publikování či jiných komerčních aktivit uzavřít smlouvu o užití díla s vlastníkem díla, tedy Národní knihovnou ČR. Smlouvu o užití díla vyřizuje v Národní knihovně ČR Oddělení PR a marketingu: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_odbor_uk1.htm
Jiná autorská práva by se na dílo již neměla vztahovat.