Publikování ilustrací

Text dotazu

Dobrý den, požádal bych Vás o informaci na koho v NK se mohu obrátit s žádostí o pořízení fotografií za účelem publikování ilustrací v Česko-moravské kronice od K. V. Zapa. (Kniha I vydaná v roce 1862 a kniha II vydaná v roce 1868.) U obou výtisků je uvedeno, že se jedná o archivní exemplář a nevím pod jaké oddělení kniha spadá. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
sedm svazků Zapovy "Česko-moravské kroniky" bylo již v Národní knihovně ČR digitalizováno.  Plný text kroniky by měl být volně dostupný přes systém Kramerius: http://kramerius.nkp.cz (monografie, Zap Karel Vladislav).
Pokud by Vám nestačila kvalita zde nabízených digitálních kopií, můžete zažádat přes naše oddělení , adresu: reference@nkp.cz, o zhotovení digitálních fotografií.  Fotografie jsou v rozlišení 4900x 3800, ve formátu jpg či tif. Výstupním médiem je Cd-rom.  Cena jedné fotografie = 104,- Kč. Do celkové ceny zakázky je dále zahrnut manipulační poplatek za použití knižních jednotek z historických a konzervačních fondů při reprografických službách - viz Ceník placených služeb a poplatků Národní knihovny České republiky: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm .

Ať se rozhodnete pro první či druhou variantu,  vždy je nutné v případě dalšího publikování či jiných komerčních aktivit uzavřít smlouvu o užití díla s vlastníkem díla, tedy Národní knihovnou ČR. Smlouvu o užití díla vyřizuje v Národní knihovně ČR Oddělení PR a marketingu: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_odbor_uk1.htm
Jiná autorská práva by se na dílo již neměla vztahovat.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.01.2013 11:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu