publikace "Typologie české krajiny"

Text dotazu

Dobrý den, rád bych zjistil jestli vyšla tato publikace "Typologie české krajiny" od Löw a spol, Brno. A jestli je někde k vypůjčení, nebo online prohlédnutí. Nebo meziknihovně k půjčení. Je to i text 93 stran z kterého je výběr zde: http://www.uur.cz/[…]/06_typologicke.pdf nebo zde je grafická příloha: http://invenio.nusl.cz/record/119781
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podle našeho hledání, se jedná o dva dokumenty.

Druhý odkaz, který jste zaslal http://invenio.nusl.cz/record/119781 mluví o existenci dokumentu, který se nazývá "Typologie české krajiny" od Löw & spol., s.r.o., Brno ; Novák, Jaroslav ; Culek, Martin ; Löw, Jiří. Tento soubor vznikl na objednávku  Ministerstva životního prostředí jako zpráva za rok 2005. Trvalý odkaz, který je zde uveden, je odkazem do tzv. šedé literatury = dokumenty, které nejsou formálně publikovány, tj. neprocházejí standardním vydavatelským procesem. Jsou to např. (jako v tomto případě) zprávy (výroční, výzkumné, technické, nálezové, o stavu), pracovní a studijní materiály, konferenční materiály (sborníky z konferencí, prezentace, postery, programy) a firemní literatura. Mohou být dostupné širokému okruhu osob, přesto bývá obtížné je vyhledat.

První odkaz, který jste uvedl, odkazuje je článek, který má velmi podobný název a stejné autory a pravděpodobně je výběrem z prvního uvedeného dokumentu, jak sám uvádíte.

Vám se ale jedná pravděpodobně o první zmíněný dokument "Typologie české krajiny". Ten je dostupný pouze v knihovně Ministerstva životního prostředí. (Knihovna MŽP). Vzhledem k tomu, že se jedná o zmíněnou šedou literaturu, my ani jiná knihovna ČR, podle našeho hledání,  k tomuto dokumentu bohužel přístup nemá.

Bohužel Knihovna MŽP je dočasně zrušena, zpřístupňovat svůj fond bude v posledním čtvrtletí roku 2013, případně na počátku roku 2014 v knihovně České geologické služby. Na stránkách ministerstva životního prostředí najdete toto upozornění:

"Vážené kolegyně, vážení kolegové,

knihovna MŽP je zrušena a neposkytuje žádné služby. Fond knih a časopisů je v současné době nedostupný. Zpřístupněn bude v posledním čtvrtletí roku 2013, případně na počátku roku 2014 v knihovně České geologické služby. Na ministerstvu nadále zůstávají studie a projekty výzkumu a vývoje a cestovní zprávy ze zahraničních cest . Nahlížení do zpráv z projektů výzkumu a vývoje bude umožněno od března 2013 v badatelně správního archivu. Informace poskytuje: Mgr. Jaroslava Kotrčová, tel.: 26712 2531." (http://www.mzp.cz/__C125717D00521D29.nsf/index.html)