Ptejte se knihovny v angličtině

Text dotazu

Dobrý den, domnívám se, že by bylo skvělé, kdyby služba ptejte se knihovny fungovala i na bázi angličtiny. Často nám na konzulát chodí až přespříliš kUriózní dotazy, na které nejsme sto kvalifikovaně odpovědět a zároveň nemáme kapacity na vyhledávání odpovědí. Myslím, že v ČR žije i mnoho cizinců, a že prestiž této služby by jistě vzrostla i v zahraničí. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, sluzba Ptejte se knihovny ma od pocatku i svoji anglickou verzi s nazvem Ask your library, na kterou nam posilaji sve dotazy zejmena uzivatele ze zahranici, ale i cizinci zijici zde u nas. Na domovske strance Narodni knihovny CR (http://www.nkp.cz) staci v dolni liste zvolit English, stranka se prepne do anglictiny a na miste odkazu pro Ptejte se knihovny se objevi odkaz Ask your library. Je mozne k ni pristupovat i z ceske domovske stranky sluzby na http://www.ptejteseknihovny.cz/ , kde zvolite v navigacnim menu English.
Pripravujeme novou podobu stranek PSK, kde by mel byt odkaz na anglickou verzi patrnejsi.