psyllium, zdravá výživa

Text dotazu

Zajimalo by mne kolik vlakniny obsahuje jedna kavova lzicka indickeho psyllia prodavaneho bezne v lekarnach. nejde to nikde vyhledat, nikdo to nevi, na obalu to napsane neni.. ptam se proto ze jsem vyzivovy poradce a potrebuju vedet kombinaci urcitych doplnku stravy s jinymi doplnky, pripadne s beznou vyzivou. vlakniny totiz nesmi byt prilis moc.
Jinak obecne by me zajimaly kvalitni knihy, sskripta, clanky apod. o zdrave vyzive, biochemie vyzivy, vyziva v souvislosti s nemocemi apod. doporucte nejake prosim, diky.

Odpověď

Vážený pane, vzhledem k tomu, že jste uvedl neúplnou emailovou adresu, odpovídáme jen stručně a dotaz nepostupujeme dalším knihovnám.
Váš dotaz je pro naši službu tak či onak příliš odborný. Z knihoven, zapojených do služby, by vám snad mohla odpovědět Zemědělská a potravinářská knihovna - Ústav zemědělské ekonomiky a informací - info@uzpi.cz, http://www.knihovna.uzpi.cz/.
popřípadě Národní lékařská knihovna - nml@nlk.cz, www.nlk.cz.

Pokud jde o literaturu k tématu, tu v češtině snadno vyhledáte v katalozích Národní knihovny: http://sigma.nkp.cz/F/ - báze NKC – knihy, báze ANL – čsp. články, jako klíčová slova použijte termíny, které jste uvedl ve svém dotazu.