psychologie

Text dotazu

chtela bych jednou byt psycholozka . Poradte prosim na jakou stredni skolu mam nejdrive jit ?

Odpověď

Dobry den, psychologie patri do skupiny spolecenskovednich oboru. Zaklady psychologie se promitaji do osnov temer kazde stredni skoly s humanitnim zamerenim. Nejspise by profilu skoly, ktera by Vas zacala pripravovat na urovni stredniho skolstvi na praci psycholozky, odpovidalo ale gymnazium s humanitnim zamerenim nebo gymnazium vseobecne. Je to skola, ktera by mela absolventum poskytnout vseobecne vzdelani a zaklady spolecenskovednich oboru (filozofie, obcanska nauka, pravo, psychologie, sociologie apod.) k tomuto vseobecnemu rozhledu patri. Vetsina skol ma sve internetove stranky s popisem oboru, ktere vyucuje a s nastinem osnov jednotlivych predmetu. Nekdy take nabizi data Dnu otevrenych dveri, kde je mozno se se skolou a vyukou v ni blize seznamit a podle toho se rozhodnout, na kterou skolu podat prihlasku a zkusit prijimaci zkousky.
Pro nadane zaky, kteri nejsou technicky a matematicky zalozeni a chteji se vzdelavat predevsim v historii, filosofii, umeni, jazycich, literature, psychologii apod. a chteji po maturite pokracovat ve studiu na vysoke skole nektery z oboru jako napr. zurnalistika, pedagogika, psychologie, sociologie, pravo, politologie, umeni, filozofie a dalsi, je gymnazium idealnim "odrazovym mustkem" pro dalsi vzdelavani v oboru, ktery chteji v zivote vykonavat.

Na stranky ruznych gymnazii se muzete podivat, zadate-li do vyhledavace google www.gymnazia.org nebo primo
http://www.google.cz/search?hl=cs&rls=com.microsoft:cs&ei=7K_HSYidF5GQsAb7q4ncCw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=www.gymnazia.org&spell=1.