psaní akademických titulů

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. V případě absolvování vyššího stupně vzdělání se nižší již nikde neuvádí (viz Bc - Mgr). Souvisí toto jen v případě studování stejného oboru? Jde mi o to, že jsem si dodělal rigo, mám tedy titul JUDr., zároveň jsem absolvoval Vyšší odbornou školu - mám si tedy uvádět JUDr. před jménem a DiS. za jménem nebo titul DiS. zaniká stejně jako Bc. vs Mgr.

Odpověď

Dobrý den, na Váš dotaz se vztahuje odpověď uveřejněná v archivu služby Ptejte se knihovny pod názvem "uvádění titulů":
http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/uvadeni-titulu/?searchterm=tituly.

Pro uvádění dvou akademických titulů je podstatné, zda jsou získány v rozdílných oborech nebo jde o tituly získané v jednom oboru.
"Kdo je oprávněn při souběhu dvou akademických titulů použít oba? Ten, kdo je získal jako výsledek absolvování dvou různých, resp. paralelních, nikoliv navazujících programů; jistě tedy absolvent dvou vysokých škol, někdy i dvou fakult téže školy. Neboli: Mgr. Bc. Jana Novotná je dobře pro magistru psychologie a zároveň bakalářku umění, nikoliv pro tu magistru, která titul bakalářka získala jako nezbytný předstupeň..."
ŠŤASTNÝ, Václav. Malá encyklopedie o titulech. Praha : Linde, 2002. s. 20. ISBN 80-7201-378-5.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.10.2009 10:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu