První vydání deníků Isaka Babela v Československu

Text dotazu

Prosím o bibliografický údaj - ve kterém ročníku a čísle časopisu Sovětská
literatura vyšly poprvé výňatky z deníku Isaka Babela.

Odpověď

Dobry den,

podle informace pracovnika Slovanske knihovny vysla prvni ukazka (s predmluvou) v:

BABEL, Isak. Nenavidim valku: z deniku Isaka Babela z roku 1920. Sovetska literatura, 1989, c.11, s. 157-188. Prel. Maita Arnautova.

Chtela bych Vas upozornit, ze pokud nemate presnou citaci, periodika neprolistovavame. Muzeme Vam udaje doplnit pouze v pripade, ze mame k dispozici personalni clankovou bibliografii, prip. ma-li periodikum presny obsah jednotlivych cisel (a jedna se jen o nekolik cisel nebo polozek, ktere pozadujete). I tak je to sluzba placena, uctujeme podle platneho ceniku NK CR a zajistujeme ji na adrese reference@nkp.cz .