Průběh akce Ptejte se knihovny (1)

Text dotazu

Jak probíhala v Národní knihovně rozšířená akce Ptejete se knihovny v rámci Března - měsíce internetu. Kolik bylo dotazů, jaká převládala témata. Jaký je zájem veřejnosti o tuto službu obecně (celoročně), popřípadě srovnání s rozšířenou akcí - byl zvýšený zájem?

Odpověď

V rámci dvou dnů otázek přišlo o něco více dotazů než obvykle a dotazy chodily i v noci, nicméně zájem nebyl tak velký jako před dvěma lety. Zřejmě je to dáno tím, že služba je již zavedená. Tematicky v této akci převažovaly faktografické, tj. historické, bibliografické dotazy; naopak nebyly obvyklé technické dotazy např. ohledně knih v NK, hledání v bázích apod. V porovnání s minulým rokem je počet dotazů v lednu a v únoru zhruba stejný (leden 43, únor 42), v březnu ale zatím evidujeme 70 dotazů, což je znatelně víc než obvykle.