Průběh akce Ptejte se knihovny (1)

Text dotazu

Jak probíhala v Národní knihovně rozšířená akce Ptejete se knihovny v rámci Března - měsíce internetu. Kolik bylo dotazů, jaká převládala témata. Jaký je zájem veřejnosti o tuto službu obecně (celoročně), popřípadě srovnání s rozšířenou akcí - byl zvýšený zájem?

Odpověď

V rámci dvou dnů otázek přišlo o něco více dotazů než obvykle a dotazy chodily i v noci, nicméně zájem nebyl tak velký jako před dvěma lety. Zřejmě je to dáno tím, že služba je již zavedená. Tematicky v této akci převažovaly faktografické, tj. historické, bibliografické dotazy; naopak nebyly obvyklé technické dotazy např. ohledně knih v NK, hledání v bázích apod. V porovnání s minulým rokem je počet dotazů v lednu a v únoru zhruba stejný (leden 43, únor 42), v březnu ale zatím evidujeme 70 dotazů, což je znatelně víc než obvykle.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.01.2008 15:03

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu