Provozovaná letadla na letišti Kansai (KIX)

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaká letadla mají povolená přistání na letišti Kansai (KIX) v Japonsku.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

nevíme, zda jsme Váš dotaz správně pochopili. Předpokládáme však, že souvisí s konstrukcí letiště, které je celé postaveno na uměle vytvořeném ostrově u města Osaka v Japonsku. Takto uměle vytvořená plocha v moři by mohla mít určité váhové limity (tedy omezení na určité typy letadel). Tyto limity ovšem nejsou na stránkách samotného letiště ani v dalších dostupných zdrojích uvedeny. Ze všech příspěvků naopak vyplývá, že mezinárodní letiště Kansai je poměrně značně vytížené - ročně odbaví až 180 000 letů a kromě letadel určených pro osobní přepravu zde přistávají i nákladní letadla. Jedná se především o mezinárodní lety. Vnitrostátní lety jsou směřovány spíše na původní letiště v Osace (Itami airport).

Použité zdroje

*Informace na stránkách letiště: http://www.kansai-airports.co.jp/[…]/kix.html

* https://en.wikipedia.org/wiki/Kansai_International_Airport

* Nejdražší letištní hamburgery. Japonci otevírají supermoderní ostrovní letiště Kansai, nejdražší na světě. Lidové noviny. 1994, roč. 7, č. 215, s. III.

* PARKYN, Neil, ed. Sedmdesát divů světové architektury a stavitelství. Vyd. 1. [Praha]: Slovart, 2003. 304 s. ISBN 80-7209-462-9.

* 100 nejkrásnějších divů moderního světa. 1. české vyd. Praha: Svojtka & Co., 2006. 221 s. ISBN 80-7352-487-2.