Protifašistický odboj na Zbirožsku

Text dotazu

Informace o dokumentech týkajících se protifašistického odboje na Zbirožsku

Odpověď

Dobrý den,

o protifašistickém odboji na Rokycansku a Zbirožsku pojednávají např. tyto publikace:

Rokycansko v boji proti fašistickým okupantům 1939-1945

Rokycany : Okresní výbor Českého svazu protifašistických bojovníků, 1988. 79 s.

Rokycansko v boji proti fašistickým okupantům 1939-1945 : Seznam obětí fašistické okupace na Rokycansku / Zprac. Milouš Dobromysl.

Rokycany : Muzeum Dr. B. Horáka, 1995. 100 s.: fot.

Revoluční Rokycansko / Petros Cironis, Vojtěch Laštovka, Josef Široký. Plzeň : Západočeské nakladatelství, 1973. 266, [4] s., [24] s. obr. příl.

Další informace lze nalézt např. v novinových článcích:

Zbirožsko bojovalo celou okupaci / Božena Šopejstalová. -- 3 il.

In: Rokycanský deník. -- ISSN 1210-9223. -- Roč. 14, č. 106

(20050506), s. 12

Působení odboje na Rokycansku

In: Rokycanský deník. – ISSN 1210-9223. – Roč. 14, č. 106 (20050506), s. 12

Zbirožsko je poseto památníky : Zdejší odbojová skupina byla zpočátku vojenská, ale postupně se rozšířila / Antonín Dvořák.

In: Rokycanský deník. – ISSN 1210-9223. -- Roč. 9, (20000505), s. 19

Stalo se právě před pětapadesáti lety: Z partyzánů skrývajících se v bunkru poblíž Pařízku přežili Josef Mašek a Jiřina Nykodémová.

In: Rokycanský deník. -– ISSN 1210-9223.- – Roč. 8 (19990115), s. 15

Protifašistický odboj na Zbirožsku / Antonín Dvořák.

In: Haló noviny. (19991120), s. 7.

Všichni měli jeden společný cíl / Milouš Dobromysl.

In: Rokycanský deník. -- ISSN 1210-9223. -- Roč. 9, č.

105 (20000505), s. 19

Naše knihovna nemá uvedené publikace a periodika  ve svém fondu, doporučujeme Vám obrátit se na Studijní a vědeckou knihovnu Plz. kraje

http://www.svkpl.cz , případně na Muzeum B. Horáka v Rokycanech, které nabízí k prodeji mj. sborníky věnované protifašistickému odboji na Rokycansku http://www.muzeumrokycany.cz/soubory/nabidka_publikaci/nabidka_sborniku.pdf