prosim vie niekto nazov filmu?

Text dotazu

rád by som našiel jeden film predpokladám FR možno Belg. produkcie. Bohužiaľ si neviem spomenúť ani na jedného herca či herečku čo by uľahčilo hľadanie. Jediná indícia je že ide o krimi thriller mystery kde našli popravenú elegantnú ženu na konštrukcii mosta (mala oblečenú čiernu koženú alebo plaštovú 3/4 bundu po dĺžku minisukne a zrejme vyššie čižmy pod kolená) . Snímok, ktorý hľadám je po roku 2000 a nie je historický (Z pekla, Matriošky, Len 17 určite nie)... ešte si matne spomínam na jeden moment kde na tomto moste bol poklop priamo na ceste nejakého tajneho unikoveho tunela odkial dievčata vychádzali

Odpověď

Dobrý den,

Děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Dle Vašeho popisu jsme nebyli schopní s jistotou určit, o jaký film jde. Domníváme se, že by mohlo jít například o dánsko-švédský seriál Most z roku 2011.

„Po mezinárodním úspěchu dánského seriálu Zločin se pozornost příznivců kvalitních televizních kriminálek obrátila ke Skandinávii v naději na další podobně propracované hity. Ačkoli řada z nadcházejících titulů povětšinou představovala v rámci mezinárodní konkurence nadprůměr, na vysoko stanovenou laťku Zločinem dosáhla zatím pouze dánsko-švédská koprodukční série Most. Název odkazuje k impozantní stavbě, která přes úžinu Öresund spojuje dánskou metropoli Kodaň se švédským přístavním městem Malmö. Na tomto mostě, přesně na linii značící hranici mezi oběma státy se jedné noci objeví mrtvola, což svede dohromady dva charakterově diametrálně odlišné vyšetřovatele z obou měst. Záhy se ukáže, že tento incident byl pouhým prvním krokem pachatele, jenž svými činy hodlá poukázat na pět neduhů soudobé společnosti.“ (ČT)

https://www.csfd.cz/film/305322-most/prehled/

Seriál se díky své popularitě dočkal i několika dalších mezinárodních adaptací, například britsko-francouzské (https://www.csfd.cz/film/350358-the-tunnel/prehled/) nebo mexicko-americké (https://www.csfd.cz/film/343758-the-bridge/prehled/).

Pokud nejde o snímek, který hledáte, doporučujeme se zaměřit na další dějové linky a detaily, nebo například na přibližný rok vydání.