Prosím, ve které složce katalogu NK se najdou hudební nosiče? CD, gramodesky.

Text dotazu

Hledám katalog hudebních nosičů - CD, gramodesek - ve fondu Národní knihovny. Nedaří se mi - inu, jsem starší generace. Nikoliv hudebniny (notové záznamy).

Odpověď

Dobrý den,

Archivní lístkový katalog gramofonových desek (všech i s mluveným slovem), který se doplňoval do roku 1987, naleznete ve správě Hudebního oddělení Národní knihovny ČR: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/oh-stud . Fyzické gramofonové desky se v NK ČR nezpřístupňují. Bohužel, elektronický katalog hudebnin bez not a mluveného slova nelze z elektronického katalogu vygenerovat. Na adrese http://aleph.nkp.cz  vyberte bázi NKC. V ní vyberte v poli druh dokumentu - zvukové záznamy. Nyní jsou vygenerovány všechny zvukové záznamy včetně mluveného slova, ale bez notových záznamů. Dále máte možnost zpřesnit dotaz: v poli zpřesnit ponechte všechny údaje  a zadejte sousloví "mluvené slovo" (vyberte, že chcete pohlídat blízkost slov). Nyní jste vyloučila záznamy, které mají v poli (nikoliv popis) uvedeno mluvené slovo. Jedná se o 73 730 záznamů. Tyto záznamy již budete muset projít, případně dále zpřesňovat zadáváním: CD, kompaktní desky, magnetofonové pásky, ...

Nicméně stále je třeba počítat s časovou náročností, neboť některé záznamy informaci o mluveném slovu neobsahují, anebo tato informace je uvedena v poli popis, které však není prohledatelné, tudíž vyloučitelné.

Všechny navrhované možnosti jsme konzultovali s Hudebním oddělením Národní knihovny ČR.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.03.2016 10:36

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu