Prosím o text s akordy k písni Pavla Žalmana Lohonky

Text dotazu

... já jen místo svý stále hledám, bůh ví kterej stín jméno mý zná, bloumám po nocích dál mi schází, krásky co se ztrácí v temnotách...

Odpověď

Dobrý den,

Jedná se pravděpodobně o píseň "Místo svý hledám" skupiny Stopa (Spojené trampské osady Pardubice), se kterou Žalman Lohonka též určitou dobu zpíval. Text písně je možné nalézt například v Trampském zpěvníku (dostupný online: www.fkarta.cz/wp-content/download/zpevniky/Zp_complet.doc )

 Zní (akordy ovšem nejsou uvedeny):

 Místo svý hledám

              Jednou jsem potkal holku

                unavenou jak dech růže

                na řasách měla déšť

                vzpomínám že v očích zelených měla spánek

                můžeš mě tím spánkem vést

R:            Já jen místo svý stále hledám

                bůh ví kterej stín jméno mý zná

                bloumám po nocích dál mi schází

                krásky co se ztrácí v temnotách

2.            Já si rád představoval

                jak mi brečí na ramenou

                povídá že jsem sek se samotou

                slyším zas její pláč jenže dávno už tu není

                dálka se mi směje pod botou

R:            Já jen místo svý.

Zpěvníky písní Žalmana Lohonky tuto píseň neuvádějí. Nalézt byste ji možná mohla v některém z trampských zpěvníků (např.): KUČERA, Mario, ed. Sbírka písní od táborových ohňů. Vyd. 1. Boskovice: Formát, [1992-1993]. 2 sv. (303, 304 s.). ISBN 80-901260-0-6.