Prosím o sdělení dotazu jak se za protektorátu jmenovala ulice Řepčínská

Text dotazu

Kde naleznu protektorátní názvy ulic Olomouce?

Odpověď

Dobrý den,

ulice se jmenovala Repscheiner Strasse.

Německá jména ulic v Olomouci se dají najít na mapě z roku 1944:

Plan von Olmütz: 1:10 000 mit Karte der Umgebung 1:75 000. Olmütz: Verlag L. Kullil, 1944.

nebo např. v této knize:

Lichtblauová, Štěpánka. Entwicklung der deutschen Straßennamen von Olmütz: Entwicklung der deutschen Straßennamen in der Innenstadt von Olmütz in den Jahren 1895-1945. Saarbrücken: VDM Verlag Dr. Müller, 2010. 105 stran. ISBN 978-3-639-29064-6.