Knížky pro děti

Text dotazu

Dobrý den, lze prosím v této době půjčit si knížky pro děti? Vybrat on-line a přijít pouze vyzvednout k okénku? Pokud je to možné, jak se postupuje? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
je nám líto, ale knihovny nemají žádnou výjimku ve smyslu výdejního okénka jako stravovací služby, tato služba knihovně není povolena.
Stejně tak se zákazem pohybu osob je stanoveno, že lidé mohou vycházet pouze v určitých případech a za zajištěním základních životních potřeb, půjčování knih bohužel není jmenováno jako základní životní potřeba.
Souhlasíme s tím, že dobrá kniha je pomocníkem v náročných časech a samozřejmě nás mrzí, že jsme museli naše prostory ze dne na den uzavřít.
Momentální si můžete knížky dále objednávat a rezervovat prostřednictvím svého konta a online katalogu, ale budou na Vás čekat až otevřeme. K dispozici jsou také e-knihy, ty pro děti naleznete např. zde https://online.knihovny.cz/deti.html
Věříme, že až se situace trochu stabilizuje, budeme moci opět nabídnout naše služby i ve fyzickém prostoru.
Děkujeme za pochopení a hodně zdraví přeje
Vaše knihovna