prodej knih knihovně

Text dotazu

Dobry den, rada bych se zeptala, zda-li je mozne odprodat knihy knihovne? Jedna se o nove tituly predevsim detektivky v radu 20 knih. Dekuji a preji hezky den.

Odpověď

Dobrý den,

Knihovny obvykle knihy od čtenářů nenakupují, ale dostávají je darem. nicméně můžete to zkusit. V takovém případě bychom Vám doporučovali si vytvořit přehlednou tabulku, která bude obsahovat pro knihovnu důležité údaje: autor, jméno publikace, kolikáté vydání, místo vydání a jméno nakladatele, rok vydání, případně i počet stran. Do poslední kolonky bychom na Vašem místě uvedli očekávanou cenu za publikaci, pokud nemáte všechny dokumenty naceněny stejně.

Tuto tabulku bychom společně s textem Vaší nabídky rozeslali do Vámi vybraných knihoven k posouzení a uvidíte.

Národní knihovna ČR každopádně většinu domácí i zahraniční produkce, která byla majetkem čtenářů, získává darem. Krásnou literaturu nenakupuje, nýbrž získává povinným výtiskem. Nakupujeme především odbornou literaturu zaměřenou na společenské vědy.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.10.2014 09:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu