Prodej audioknih

Text dotazu

Pěkné odpoledne.
Ráda poslouchám audioknihy na CD, prý teď jen IN stahování souborů a jejich nákup přes aplikace a podobné služby.
Jak to funguje?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

ano, stahování audioknih do počítače nebo mobilních aplikací je v současné době velmi oblíbené a díky němu také stoupá jejich popularita. Audioknihy je možné stahovat z některých webových stránek zdarma, např. ze stránek Českého rozhlasu v rámci projektu Čtenářský deník (http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/portal/), jedná se o díla české klasické literatury. Zahraniční audioknihy je pak možné stahovat zdarma například z portálu LibriVox (https://librivox.org/), který je budován dobrovolníky a do projektu se může přihlásit kdokoliv. Tito dobrovolníci také mohou přímo načítat knihy (jedná se volné tituly z hlediska autorského zákona), proto je možná třeba počítat s tím, že načtení audioknih nemusí být úplně kvalitní.

 Uživatelé si mohou audioknihy samozřejmě stahovat také za poplatek, např. prostřednictvím portálu Audiotéka (http://audioteka.cz/) nebo Audiolibrix (https://www.audiolibrix.com/). Tyto služby fungují tak, že si vybranou audioknihu vložíte do virtuálního košíku, zaplatíte a pak si ji můžete stáhnout do počítače nebo mobilního zařízení. Audiolibrix nabízí zdarma pro stahování do počítače program  Audiolibrix Manager (https://www.audiolibrix.com/cs/Info/Manager), který umožňuje jednoduché stahování audioknih z portálu Audiolibrix pouze na jedno kliknutí. Portál uživatelům umožňuje stažení audioknih do jejich mobilních zařízení pomocí mobilních aplikací (https://www.audiolibrix.com/cs/Info/MobileApps) pro zařízení od firmy Apple (iPhone, iPad, iPod) nebo zařízení s operačním systémem Android, který mají chytré telefony nebo tablety od firem Samsung, HTC, Sony aj. Podrobnější informace naleznete přímo na výše uvedených stránkách s mobilními aplikacemi. 

Stejné mobilní aplikace nabízí také portál Audiotéka, kromě aplikací pro iPhone, Android také pro Windows Phone (http://audioteka.cz/mobilniaplikace).

 Návod i pokyny, jak při stahování postupovat, naleznete případně přímo na stránkách portálů Audiotéka a Audiolibrix.   

 

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

15.07.2015 13:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu