Proč Francie nemá oficiální státní znak

Text dotazu

Dobrý den,
dělám prezentaci na téma heraldika Francie a zjistila jsem, že Francie nemá oficiální státní znak. Chtěla bych se dozvědět, proč to tak je. Je to výjimka, nebo se hlavy některých zemí mohou rozhodnout, že státní znak mít nechtějí?

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Knihoven FFUK se nám bohužel nepodařilo najít jasnou odpověď. Doporučili bychom Vám kontaktovat Francouzský kulturní institut, kde by Vám mohli říci více.