Dobrovolnictví v knihovnách

Text dotazu

Dobrý den,
zajímám se o oblast dobrovolnictví, zejména jak probíhá dobrovolnictví v knihovnách. Bohužel se mi na toto téma nedaří najít žádný výzkum, který by se věnoval tomu, jak moc rozšířená dobrovolnická činnost v knihovnách je, jaká je spokojenost knihoven nebo dobrovolníků, pro jaké aktivity knihovny dobrovolníky nejvíce potřebují. Děkuji moc za případné odkazy, kde bych se mohla o této problematice dozvědět více.

Odpověď

Dobrý den,

 pokud jde o výzkum na téma dobrovolnictví v knihovnách, našli jsme pouze jeden článek, který se zmiňuje o dotazníkovém šetření mezi dobrovolnými knihovníky v Karlovarském kraji.

http://ctenar.svkkl.cz/clanky/2011-roc-63/04-2011/regionalni-funkce-v-karlov

arskem-kraji-83-880.htm

 Jinak o dobrovolnictví v knihovnách lze najít spoustu informací v databázi KKL (http://aleph.nkp.cz/cze/kkl) po zadání výrazů "dobrovolnictví" nebo "dobrovolníci". Převážně se jedná o články.

Velmi zajímavá www stránka s mnoha užitečnými informacemi na toto téma http://ipk.nkp.cz/odborne-cinnosti/dobrovolnici-v-knihovnach.

 

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.11.2015 12:53

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu