Přitažlivost

Text dotazu

Dobrý den, vždycky mě zajímalo jak je možné, že když v autobuse nadskočím tak mě nepodjede narozdíl třeba od drezíny, jak je to možné? A co kdyby mu chyběla celá stropní část? A co kdyby mu postupně odpadával strop a stěny, to by mě nejdřív nepodjel a beze stěn najednou ano?

Odpověď

děkujeme za využití našich služeb, ale jelikož nejsme odborníky v této oblasti a našim úkolem je spíše pomoci při hledání informací, doporučujeme Vám následující publikace, které by informaci mohly obsahovat. Neuvádíme zde celý výčet dokumentů, proto Vám doporučujeme vyhledat si potřebné záznamy dokumentů v souborném katalogu caslin na www.caslin.cz . Vyhledávali jsme pomocí pojmu "úvod do fyziky" a "fyzika pro střední školy".

Úvod do fyziky / Jiří Králík. -- Vyd. 1.. -- V Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 2003. -- 162 s. : il. ; 30 cm
ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně *
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 3-1136.917
OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. S II 849.885
ULG001 [Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem] -- sign. IN172667

nebo například

Fyzika pro střední školy. 1 / [Oldřich Lepil, Milan Bednařík, Radmila Hýblová]. -- 4., přeprac. vyd.. -- Praha : Prometheus, 2000. -- 266 s.
OSA001 [Moravskoslezská vědecká knihovna Ostrava] -- sign. 12.732 G 1

a

Fyzika pro střední školy. II / Oldřich Lepil, Milan Bednařík, Radmila Hýblová. -- 3., přeprac. vyd.. -- Praha : Prometheus, 2000. -- 311 s. : il.
OSD002 [VŠB - TU Ostrava - Ústřední knih.] -- sign. 244045

(* publikaci je možno studovat pouze ve studovně dané knihovny)

Pokud pro Vás není ani jedna z výše uvedených knihoven dostupná, obraťte se na svou nejbližší knihovnu, která Vám zprostředkuje zapůjčení titulu přes meziknihovní výpůjční službu.

Případně se můžete obrátit na katedru obecné fyziky,Západočské univerzity v Plzni:
Katedra obecné fyziky (KOF)
Klatovská 51
306 14 Plzeň
tel.: +420 377 636 300
www: http://kof.zcu.cz