přístupnost digitalizovaných rukopisů

Text dotazu

Vazeni pratele, jsem doktorandem na ETF UK, zel pouze v externim programu. Zamestnani mi nedava moznost byt neustale v Praze. Muj dotaz je tento: Je mozne pres vasi knihovnu ziskat skrze muj stolni pocitac pristup k digitalizovanym dokumentum? (prkl. k projektu "memoria") Jedna se mi o postily 14. a 15. stoleti. Jde mi o kvalitu dokumentu, ktery je mozny cist, zel internetova sluzba serveru "Memoria" zobrazuje jen nahled. Za zaslane informace dekuji

Odpověď

Dobry den, obavame se, ze to nepujde.

Projekt Memoria - vc. zpristupneni dokumentu - je rizen Radou vc. licencni politiky a predpoklada institucionalni licence, individualni volny pristup nebyl zatim zamyslen. Je ale mozne, ze ve Vasem okoli je ucastnik programu Memoria, ktery uplny pristup ma nebo bude mit, viz

http://digit.nkp.cz/MMSB_co-operation/Hl.ucatsnici_cz.htm

- tam uvedeni clenove Rady uz uplny pristup maji vsichni - Dalsi ucastnici jej budou mit po podpisu smlouvy v kratke dobe + v kategorii Ostatni jsou jeste dalsi instituce, pres nez bude v kratke dobe mozny uplny pristup (ten maji volne pouze ucastnici programu - ostatni instituce budou muset hradit licencni poplatky).